Архів рубрики 'Різна інформація про ліцеї'

За передовим досвідом - в ліцей

Розділ в CV про освіту припускає інформацію про вуз.
Але в недалекому майбутньому, ймовірно, і дані про школу претендента будуть не менш інформативні.

За передовим досвідом - в ліцей Недолік кваліфікованих працівників, наявний в країні по багатьом спеціальностям, - це не тільки результат економічних трансформацій останніх 15 років, але і наслідок збоїв освітнього механізму, не здатного «проводити» висококласних фахівців. Система навчання в Україні достатньо консервативна, тоді як об’єм знань, який необхідно засвоїти, росте з величезною швидкістю. Вирішення проблеми може полягати тільки в зміні характеру учбового процесу шляхом його раціоналізації. Людині потрібно засвоїти максимум узагальненого знання в мінімальні терміни. А викладач зобов’язаний організувати процес такого засвоєння.

Київський ліцей бізнесу - незвичайний учбовий заклад. Аналогів йому в Україні поки немає. Як і Тольяттінськой академії управління (Росія). У основу його роботи покладені розробки по організації мислення відомого радянського філософа і методолога Георгія Щедровіцкого, які з’явилися в 60-70-х роках минулого століття.

За передовим досвідом - в ліцей →


Вчимося культурі добросусідства

14 березня 2008 року на базі Республіканського вищого учбового закладу «Кримський гуманітарний університет» відбулося засідання круглого столу за підсумками апробації програми спецкурсу «Основи добросусідства» у вищих учбових закладах Автономної Республіки Крим.

В 2007 році Міністерство освіти і науки України рекомендувало вищим учбовим закладам державної і недержавної форми власності Автономної республіки Крим і м. Севастополю включити в гуманітарний і соціально-економічний блок дисциплін учбових планів курс «Основи добросусідства».

З метою реалізації основних напрямів «Концепції розвитку освіти в Автономній Республіці Крим» Міністерство освіти і науки АРК наказом I 393 про апробацію учбових програм спецкурсу «Культура добросусідства» і спецкурсу «Основи добросусідства» для студентів вищих учбових закладів ухвалило провести в 2007/2008 році даний спецкурс для учнів 3-11 класів середніх освітніх шкіл.

Вчимося культурі добросусідства →


У Донбасі стали менше школярів

Унаслідок зниження народжуваності, яке припинилося тільки в 2002 році, на Україні продовжує скорочуватися контингент дітей шкільного віку. У нинішньому навчальному році в 1 тис. 176 денних загальноосвітніх учбових закладах Донецької області навчаються 372,6 тис. школярів, що на 5,7% менше, ніж рік тому, а в порівнянні з 2000/1 навчальним роком їх чисельність скоротилася на 35,1%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Донецькій області. Прийом учнів в перші класи за останні п’ять років зменшився на 10,1 тис., або на 24,8%. З 30,7 тис. нинішніх першокласників 19,3 тис. пошили в школу у віці шести років, пише «Новий регіон».

В процесі реформування шкільної освіти створений ряд учбових закладів нового типу. Зараз в області діють 35 ліцеїв, 33 гімназії, 81 учбово-виховний комплекс, 2 колегіуми. Разом з тим, традиційні середні школи як і раніше грають найбільшу роль в освітньому процесі, їх питому вагу складає 9,7 тис. чоловік.

У Донбасі стали менше школярів →


Київський ліцей E 191 отримав в подарунок документ-камеру від компанії AverMedia

Київський ліцей F 191 отримав в подарунок документ-камеру від компанії AverMedia

Київський ліцей E 191 отримав в подарунок документ-камеру від компанії AverMedia

23 квітня 2007 року представник компанії AverMedia Крістін Шин подарувала документ-камеру AVerVision130 київському ліцею G 191.

Київський ліцей E 191 отримав в подарунок документ-камеру від компанії AverMedia →


Де в Києві жити добре

При всій великій кількості пропозицій на столичному ринку житлової нерухомості на ділі вибрати житло, гідне в усіх відношеннях, не так-то просто. І проблема не тільки в самому будинку або квартирі, але і в районі мешкання, достатній і якісній інфраструктурі, хороших і зручних дорогах.

Як зробити цей нелегкий вибір?

Де в Києві жити добре
Центр: респектабельно і… незручно

Найбільш престижним місцем проживання в Києві як і раніше залишаються центральні райони - Шевченківський, Печерський і Подільський. Близькість до ділового центру, історичних місць, а також органам центральної влади компенсує жителям цих районів пробки на вузьких дорогах, нестихаючий шум ділової активності впродовж всього робочого дня і погано розвинену інфраструктуру.
Адже, наприклад, в центрі міста з величезної кількості торгових центрів (що існують - “Будинок одягу”, ЦУМ, “Глобус”, “Арена”, “Мандарин Плаза”, “Метроград”, універмаг “Україна”, а також що будуються - “Олімпійський”, “Еспланада”, “Киянка”, “Торонто-Київ”, “Материк”) продукти харчування можна купити тільки в ТЦ “Мандарин Плаза” (супермаркет “Фуршет”) і в універмазі “Україна” (супермаркет “Велика Кишеня”). Деяку альтернативу супермаркетам складають Бессарабській, Володимирський і Печерський ринки, з яких більш-менш “цивілізованим” можна назвати тільки перший.

Де в Києві жити добре →